DİJİTAL BECERİ GELİŞTİRME SERTİFİKA PROGRAMI -COVİD-19 KRİZİNE YANIT VE DAYANIKLILIK PROJESİ

DİJİTAL BECERİ GELİŞTİRME SERTİFİKA PROGRAMI-COVİD-19 KRİZİNE YANIT VE DAYANIKLILIK PROJESİ PROJE HAKKINDA Covid-19 Krizine Yanıt ve Dayanıklılık Projesi, Japonya Hükümeti tarafından finanse edilmekte olup, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ile iş birliği içinde yürütülmektedir. Proje, çalışma hayatında aktif olarak yer almayan (ne istihdamda ne eğitimde- NEETs-) gençlerin dijitalleşme özelinde mesleki becerilerinin artırılmasına yönelik öncelikli sektörler Gıda, Turizm, Lojistik, Makine, Tekstil, Otomotiv) odağında verilecek eğitim içeriklerinden oluşmaktadır. Konya için MAKİNE sektörü yer almaktadır.

DİJİTAL BECERİ GELİŞTİRME SERTİFİKA PROGRAMI

COVİD-19 KRİZİNE YANIT VE DAYANIKLILIK PROJESİ

 

PROJE HAKKINDA

Covid-19 Krizine Yanıt ve Dayanıklılık Projesi, Japonya Hükümeti tarafından finanse edilmekte olup, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü ile iş birliği içinde yürütülmektedir. Proje, çalışma hayatında aktif olarak yer almayan (ne istihdamda ne eğitimde- NEETs-) gençlerin dijitalleşme özelinde mesleki becerilerinin artırılmasına yönelik öncelikli sektörler Gıda, Turizm, Lojistik, Makine, Tekstil, Otomotiv) odağında verilecek eğitim içeriklerinden oluşmaktadır. Konya için MAKİNE sektörü yer almaktadır.

Sektörler

İller

Makine

Adıyaman, Amasya, Aydın, Çorum, Denizli, Gaziantep, Karaman, Kilis, Konya, Muğla, Samsun, Tokat

SERTİFİKA PROGRAMI

Bu program ile 18-29 yaş arasındaki kişiler gıda, turizm, tekstil, lojistik, otomotiv ve makine sektörleri arasından tercih edecekleri bir sektöre yönelik; e-ticaret, dış ticaret veya sosyal medya yönetimi konularında uzmanlık kazanabilir. Sertifika programının ilk aşaması 36 saat sürecektir. 36 saatlik ilk aşamayı tamamlayan 3.000 genç sertifika sınavına katılacaktır.

İlk aşamada üstün başarı gösteren 150 genç e-ticaret, dış ticaret ve sosyal medya yönetimi konularında tercih edecekleri bir alanda 36 saatlik ikinci aşama sertifika programına katılma hakkı kazanacaktır. Sertifika programına kabul edilecek katılımcılar ayrıca proje kapsamında organize edilecek Kariyer Günleri etkinliğine katılarak; etkin CV hazırlama, kariyer planlama, iş hukuku ve mülakat teknikleri ile ilgili sektörde deneyim sahibi yöneticilerle bir araya gelme fırsatı yakalayacaktır.

BAŞVURU KRİTERLERİ

·        18-29 yaş aralığında olmak

·        En az lise mezunu olmak

·        Temel düzeyde dijital beceriye sahip olmak

·        E-ticaret, dış ticaret ve sosyal medya yönetimi alanlarında çalışmayı veya iş kurmayı düşünmek

·        Aktif olarak eğitimde ve istihdamda yer almıyor olmak

Başvuranın bölge-sektör uyumu, meslek lisesi veya meslek yüksekokulu mezunu olması, üniversite ve liselerin ilgili bölümlerinden mezun olması seçimlerde öncelikli olarak değerlendirilecektir. Katılımcılar aktif olarak eğitimde ve istihdamda yer almama sürelerine göre 0-2 sene ve 2 seneden fazla olacak şekilde 2 gruba bölüneceklerdir.

Projenin son başvuru tarihi: 7 Aralık 2020’dir.

Proje hakkında ayrıntılı bilgi ve başvuru için: https://dijitalbeceriler.org/ linkini tıklayabilirsiniz. 

Devamı

Diğer Haberler

Close