TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİNDEN KARAPINAR’A OKUL MÜJDESİ

KARAPINAR TİCARET VE SANAYİ ODASI ve KARAPINAR TİCARET BORSASI GİRİŞİMLERİ İLE

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİNDEN KARAPINAR’A OKUL MÜJDESİ

                Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında Ulusal Eğitime katkı verilmesi amacıyla Oda/Borsaların bulunduğu Türkiye genelindeki ilçelere 154, Konya Bölgesine 8 adet okul yapılmasına dair 03/02/2022 Tarihinde imzalanan protokol ile, İlçemizin de içinde bulunduğu pek çok ilçede tam donanımlı, son teknoloji ürünlerinin kullanıldığı ve günün şartlarına göre en iyisi olan okullar yapılarak eğitimde yeni bir projeye imza atılmıştır.

                Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak projesi; Ankara’da bulunan TOBB İkiz Kuleler Konferans salonunda düzenlenen protokol töreni ile kamuoyuna duyurulmuştur. Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Mahmut Özer ve TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katıldığı törende, projenin detayları açıklanarak kamu-özel sektör iş birliğinin artırılması ve sektöre nitelikli çalışan eleman kazandırmanın önemine vurgu yapılmıştır.

                TOBB’un özverili bu eğitim hamlesine Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kemal Sözen ve Karapınar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ulusoy yaptığı ortak basın bildirisinde;

“TOBB’un Türkiye Ekonomisine kazandırdığı projeler sayesinde; Ticaret ve sanayi hayatı sürekli gelişme sağlamış, Türk iş insanları Uluslararası piyasada rekabet edebilir hale gelmiştir. Özellikle pandemi sürecinde yapılan sosyal sorumluluk projeleri ile TOBB’un önemi ve değeri bir kez daha anlaşılmıştır.

                Eğitime olan inancı sebebiyle, TOBB Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve Yönetim Kurulu Üyelerine Oda/Borsamız ve ilçemiz adına teşekkür eder, Karapınar’a kazandırılacak okulun ve diğer hizmetlerin ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederiz.”    

 

Ahmet Ulusoy                                                                   Mustafa Kemal Sözen

Karapınar Ticaret Borsası                                                 Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı                                                   Yönetim Kurulu Başkanı

Devamı
Close