2020 YILI İLK MAHSÜLÜ BORSAMIZA GELDİ

Borsamızda  2020 yılı hububat hasat sezonunun ilk mahsul arpa satışı gerçekleştirildi.

2020 yılı hububat hasat sezonunun ilk mahsul arpa satışına; Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Zengin, Karapınar Ziraat Odası Başkanı Durmuş Üner, İlçe Müftülüğü İmam Hatiplerinden Muhammet Özoğlu, Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ulusoy,Yönetim Kurulu üyesi Musa Diri, hububat alım satımı yapan üyelerimiz ve hububat üreticilerimiz katıldı.

2020 Yılı Hububat Hasat Sezonunun açılış konuşmasında Borsamız,Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ulusoy şunları söyledi “Öncelikle hasat sezonunun tüm üreticilerimiz, üyelerimiz ve ülkemiz adına hayırlı, bereketli ve helalinden bol kazançlı geçmesini diliyorum.Hububatta şuan için herhangi bir olumsuz durum söz konusu değildir. Hasat başlangıcında olmamız sebebiyle çiftçilerimizden dane kayıplarının önüne geçmek için zamanında hasat yapmalarını ve bakımları yapılmış biçerdöverler ile hasat yapmalarını istiyoruz. Bu hassasiyet hem çiftçilerimizin hem de tarımsal ekonomimizin faydasına olacaktır. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”dedi.

Belediye Başkanı Mehmet Yaka, Karapınar Ticaret Borsasında yapılan 2020 yılı hububat sezonunda ilk mahsul arpa satışında üreticilerimizle, hububat alım satımı yapan tüccarlarımızla ve diğer katılımcılarımızla birlikte olmaktan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. 2020 yılı hububat sezonunun ülkemize, ilçemize, üreticilerimize, hububat alım satımı yapan tüccarlarımıza hayırlı uğurlu ve bereketli olmasını Allah'dan diliyorum. Karapınar Ticaret Borsasında satışı yapılan ürünlerin fiyatını ve değerini bularak alım satımların yapıldığına yürekten inanıyorum. Tekrar sizlerle birlikte olmaktan ve katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum."dedi

2020 sezonu hububat alımına İlçe Müftülüğü İmam Hatiplerinden Muhammet Özoğlu’nun duası ile başlayan Karapınar Ticaret Borsası üyeleri ilk mahsulün satışını Elektronik Satış Salonu'nda gerçekleştirdi.

Karapınar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ulusoy, yılın ilk mahsul arpasını 1,732TL fiyatla satın alan Tahsin Görgülü’yü ve yılın ilk mahsul arpasını satan Şevket Karagöz’ü tebrik etti.

İlçemizin ilk mahsul arpasını satın alan Tahsin Görgülü, ilk mahsul arpayı  almaktan  mutluluk duyduklarını belirterek tüm tarım camiasına bereketli bir hasat sezonu diledi. 

Müstahsil Şevket Karagöz, Borsa'ya yılın ilk mahsulünü getirmek için çok emek harcadıklarını ve getirdikleri için mutlu olduklarını belirterek, bu sezon ekinlerin iyi olduğunu söyledi. 

Satış işleminin bitmesinin ardından hatıra fotoğrafı çekildi. İlk mahsul arpayı satın alan Tahsin Görgülü ve yılın ilk mahsul arpasını satan Şevket Karagöz, Karapınar Ticaret Borsası tarafından çeyrek altınla ödüllendirildi.

Devamı
Close