8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN

8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Karapınar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ulusoy, tarihin her döneminde erkekler ile omuz omuza verip, hayatın her aşamasında görev alan Türk kadınının özellikle milli mücadele döneminde sergilediği özverili, fedakar ve vatansever tutumuyla destanlaştığını belirtti. 

Başkan Ulusoy mesajında şu görüşlere yer verdi: 

"Günümüzde Türk kadını, hemen hemen her sektörde görev almakta iş hayatından siyasete, sanattan spora birçok alanda uluslararası başarılara imza atmaktadır. İlçemizde de, kadınların gerek kamu ya da özel sektörde çalışarak, gerekse kendi imkanları ve emekleriyle üretime katılmaları memnuniyet vericidir.

Anne, eş ve kardeş gibi en yüce unvan ve değerleri uhdesinde barındıran kadınların eğitimli, düşünen, sorgulayan, üretime ve yönetime aktif bir şekilde katılan bireyler olmaları ülkemizin aydınlık geleceği açısından son derece önemlidir.

Ne mutlu bize ki, milletçe, tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, en içten sevgi ve saygılarımı sunarım." 

#8MartDünyaKadınlarGünü

#KadınaŞiddeteHayır

#kadınvarsayarınvar

#TOBBKadınGirişimcilerKurulu

Devamı
Close