ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZIN HAKLARINA DUYARLI OLMAK ZORUNDAYIZ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Karapınar Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Ulusoy, bir ülkenin gelişmişliğinin, medeniyetinin engelli vatandaşlarına gösterdiği özen ve önemle anlaşılabileceğini belirtti.​

Ulusoy mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Birlik ve beraberliğimiz bizim en büyük gücümüz. Bunun baş şartı da, birbirimizi sevmemiz ve saygı duymamız. Bugün dünyada nerdeyse her 10 kişiden birisi engelli durumda. Unutmayalım ki her insan da potansiyel bir engelli adayı. Yarın kimin başına ne geleceğini bilemeyiz. Bu bakımdan engelli hakları için gösterdiğimiz duyarlılık kimsenin kimseye yaptığı bir lütuf değil, aslında bir görevdir. Onların hayatını kolaylaştırmalı ve bu konuda yaptığımız güzel, yapıcı mevzuatları mutlaka hakkıyla uygulamalıyız.

Bilmeliyiz ki, engelli vatandaşlarımızın sahip olduğu haklar, hiçbirimizinkinden eksik değildir. Hep beraber hayatımızı bu bilinçle kurmak zorundayız. Yeryüzündeki her insan özeldir.

Karapınar Ticaret Borsası adına, Engelliler Haftası’nın hepimizin duyarlılığını ve ilgisini artırmasını diliyorum."

Bu duygularla herkesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde bir kez daha duyarlılıklarımızı gözden geçirmeye çağırıyor, bütün engelli kardeşlerimize sevgi ve selamlarımı iletiyorum"

 

 

 
Devamı
Close