İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü

Karapınar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ulusoy, İstiklal Marşımızın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Ahmet Ulusoy mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 103. yıl dönümünü kutluyoruz. 

Milletimiz tarih boyunca vatanını canından  aziz bilerek istiklal ve bağımsızlığı uğruna çok önemli mücadeleler vermiştir.

Bunun en güzel örneklerinden biri de İstiklal Savaşımızdır. Vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı ile aziz milletimizin bağımsızlığından asla ödün vermeden tüm imkânsızlıklara rağmen azim ve fedakârlıkla verdiği kurtuluş mücadelesini ve gösterdiği büyük kahramanlığı veciz dizeleriyle tarihe not düşerek ölümsüzleştirmiştir.   

Mehmet Akif Ersoy, milletimizin destan yazdığı İstiklal mücadelemize tüm ruhuyla ve tüm benliğiyle katılmış, kalemiyle, sözleriyle, şiirleriyle milli mücadelenin manevi ve fikri cephesini inşa ederek aziz milletimizin hissiyatına tercüman olmuş, istiklal ruhunun milletimizin iliklerimize kadar işlemesini sağlayarak en zor gününde milletimize umut aşılamıştır. 

Ayrıca Vatan sevgisi ve bağımsızlık aşkıyla kaleme aldığı İstiklal Marşımız ile İstiklal Savaşında Anadolu’da yakılan kurtuluş meşalesini daha da ateşleyerek, milletimizin heyecanını, vatan sevgisini ve inançlarını canlı tutmuştur. İstiklal Marşımız bu toprakların ruhunu, milletimizin özünü yansıtması bakımından sadece bir şiir değil, aynı zamanda bir milli mutabakat metnidir. 

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı'nın kabulünün 103.yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Gününde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm kahraman şehitlerimizi ve Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyoruz.’ dedi.

 

#MehmetAkifErsoy

#İstiklalMarsımız103Yaşında

#İstiklalmarşınınkabulü

#İstiklalMarşı

 

Devamı
Close